O Instytucie Spraw Obywatelskich Jesteśmy po to, by pomóc Twojej organizacji

Instytut Spraw Obywatelskich

O Instytucie Spraw Obywatelskich

Głos Obywateli

Jesteśmy zakorzenioną społecznie organizacją pozarządową. Od 2004 roku słuchamy głosu obywateli i zamieniamy go w czyn. Naszym celem są systemowe zmiany społeczne. Marzy nam się Polska szczęśliwych obywateli, którzy czują się odpowiedzialni za swoją rodzinę, dom, ulicę, miasto i państwo. Marzy nam się Polska ułatwiająca obywatelom dbanie o dobro wspólne i angażowanie się w życie publiczne. Marzy nam się Polska, w której władza słucha obywateli i razem z nimi polepsza jakość codziennego życia.

Jak działamy?

Wprowadzamy zmiany społeczne poprzez łączenie działań eksperckich (think tank) z oddolną mobilizacją obywatelską (action tank). Naszą specjalnością są kampanie obywatelskie oraz działania rzecznicze i strażnicze. Przeprowadzamy akcje mobilizacyjne, organizujemy debaty i konferencje, animujemy zbiórki podpisów pod petycjami, opracowujemy ekspertyzy i raporty, inicjujemy happeningi i pikiety, monitorujemy i kontrolujemy, szkolimy i doradzamy, prowadzimy dialog z decydentami.

Inicjatywy Instytutu Spraw Obywatelskich

  1. Obywatele decydują
  2. Tiry na tory
  3. Miasto w ruchu
  4. Dom to praca
  5. Centrum Wspierania Rad Pracowników
  6. Wolne od GMO? Chce wiedzieć
  7. Obywatele kontrolują
  8. Obywatele rozliczają
  9. Centrum KLUCZ

Dowiedz się o nas więcej na www.instytutsprawobywatelskich.pl

Centrum KLUCZ

O Centrum KLUCZ

Od zawsze wiedzieliśmy, jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywają organizacje obywatelskie. Jednak jak stworzyć takie organizacje, które będą skuteczne w swoich działaniach? Przez 11 lat doświadczeń próbowaliśmy – również na sobie – różnych narzędzi. Gdy doszliśmy do wniosku, że możemy zacząć uczyć innych, choćby tego, jak uniknąć naszych błędów, powołaliśmy do życia w 2011 roku Centrum KLUCZ – inicjatywę poświęconą wzmacnianiu organizacji obywatelskich.

W Centrum KLUCZ rozwijamy przedsiębiorczość społeczną, w szczególności zaś wspieramy liderów fundacji i stowarzyszeń w pozyskiwaniu finansów z czterech źródeł: darczyńcy indywidualni, biznesowi, instytucjonalni oraz działalność gospodarcza. Pracujemy nad budowaniem stabilności finansowej organizacji, utrzymaniem jej niezależności oraz zwiększeniem skali oddziaływania społecznego.

 

Sprawdź nas: www.centrumklucz.pl

https://bankwiedzy.org/wp-content/uploads/2015/08/midea-300x300.png

Midea

Partner projektu.

Wspólnie z załogą ekspertów oraz Midea przygotowaliśmy Bank Wiedzy o 1%.  Stworzyliśmy miejsce, w którym znajdziesz niezbędne informacje i narzędzia, którą pozwolą Ci przeprowadzić skuteczną kampanię 1%. Skorzystanie z naszych porad, to dobry krok w kierunku budowania długotrwałej relacji z Sympatykami i Darczyńcami. Pamiętaj, że to osoby, które są silniej zaangażowane w działania Twojej organizacji. Z czasem możesz poprosić ich o regularne wsparcie, co pozwoli skuteczniej realizować misję Twojej organizacji.

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Dodaj nam MOCy!

Pomagaj co miesiąc darowizną

Wspieraj stale

Sklejamy Polskę

Zrzutka na taśmę

Pomóż jednorazowo

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Pomagaj robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani