fbpx

O Instytucie Spraw Obywatelskich Jesteśmy po to, by pomóc Twojej organizacji

Instytut Spraw Obywatelskich

O Instytucie Spraw Obywatelskich

Głos Obywateli

Jesteśmy zakorzenioną społecznie organizacją pozarządową. Od 2004 roku słuchamy głosu obywateli i zamieniamy go w czyn. Naszym celem są systemowe zmiany społeczne. Marzy nam się Polska szczęśliwych obywateli, którzy czują się odpowiedzialni za swoją rodzinę, dom, ulicę, miasto i państwo. Marzy nam się Polska ułatwiająca obywatelom dbanie o dobro wspólne i angażowanie się w życie publiczne. Marzy nam się Polska, w której władza słucha obywateli i razem z nimi polepsza jakość codziennego życia.

Jak działamy?

Wprowadzamy zmiany społeczne poprzez łączenie działań eksperckich (think tank) z oddolną mobilizacją obywatelską (action tank). Naszą specjalnością są kampanie obywatelskie oraz działania rzecznicze i strażnicze. Przeprowadzamy akcje mobilizacyjne, organizujemy debaty i konferencje, animujemy zbiórki podpisów pod petycjami, opracowujemy ekspertyzy i raporty, inicjujemy happeningi i pikiety, monitorujemy i kontrolujemy, szkolimy i doradzamy, prowadzimy dialog z decydentami.

Inicjatywy Instytutu Spraw Obywatelskich

  1. Obywatele decydują
  2. Tiry na tory
  3. Miasto w ruchu
  4. Dom to praca
  5. Centrum Wspierania Rad Pracowników
  6. Wolne od GMO? Chce wiedzieć
  7. Obywatele kontrolują
  8. Obywatele rozliczają
  9. Centrum KLUCZ

Dowiedz się o nas więcej na www.instytutsprawobywatelskich.pl

Centrum KLUCZ

O Centrum KLUCZ

Od zawsze wiedzieliśmy, jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywają organizacje obywatelskie. Jednak jak stworzyć takie organizacje, które będą skuteczne w swoich działaniach? Przez 11 lat doświadczeń próbowaliśmy – również na sobie – różnych narzędzi. Gdy doszliśmy do wniosku, że możemy zacząć uczyć innych, choćby tego, jak uniknąć naszych błędów, powołaliśmy do życia w 2011 roku Centrum KLUCZ – inicjatywę poświęconą wzmacnianiu organizacji obywatelskich.

W Centrum KLUCZ rozwijamy przedsiębiorczość społeczną, w szczególności zaś wspieramy liderów fundacji i stowarzyszeń w pozyskiwaniu finansów z czterech źródeł: darczyńcy indywidualni, biznesowi, instytucjonalni oraz działalność gospodarcza. Pracujemy nad budowaniem stabilności finansowej organizacji, utrzymaniem jej niezależności oraz zwiększeniem skali oddziaływania społecznego.

 

Sprawdź nas: www.centrumklucz.pl

https://bankwiedzy.org/wp-content/uploads/2015/08/midea-300x300.png

Midea

Partner projektu.

Wspólnie z załogą ekspertów oraz Midea przygotowaliśmy Bank Wiedzy o 1%.  Stworzyliśmy miejsce, w którym znajdziesz niezbędne informacje i narzędzia, którą pozwolą Ci przeprowadzić skuteczną kampanię 1%. Skorzystanie z naszych porad, to dobry krok w kierunku budowania długotrwałej relacji z Sympatykami i Darczyńcami. Pamiętaj, że to osoby, które są silniej zaangażowane w działania Twojej organizacji. Z czasem możesz poprosić ich o regularne wsparcie, co pozwoli skuteczniej realizować misję Twojej organizacji.

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Wspieraj nas robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani

Newsletter

Pozyskujesz 1% podatku? Szukasz inspiracji z zakresu pozyskiwaniu funduszy? Zapisz się na nasz newsletter i dowiedz się jak skutecznie wzmocnić potencjał Twój i Twojej organizacji!

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.