Termin na złożenie PIT za 2019 r. przedłużony do 31 maja

  • 1 procent podatku

Rząd przedłużył terminy na złożenie zeznań podatkowych PIT i CIT. Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia 2020 r., w tym roku będziemy mogli złożyć go jednak do 31 maja.

Ministerstwo Finansów zapowiedziało brak sankcji za złożenie deklaracji podatkowej i zapłaty podatku po terminie, jeśli nastąpi to do końca maja 2020 r.

Ministerstwo Finansów informuje:

Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja.

Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) w usłudze Twój e-PIT znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe. W przypadku braku aktywności zostanie ono zaakceptowane 30 kwietnia. Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.

Tym samym, organizacje pożytku publicznego zyskały kolejny miesiąc na prowadzenie kampanii 1% i apelowanie do sympatyków o przekazanie 1%.